1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-14, 22:33   Temat: Rak trzustki
::rose::


Lucy bardzo mi przykro.... [no] płaczę razem z Tobą.
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-06, 09:18   Temat: Rak trzustki
Przykro mi Lucy[ [no]
To taka okrutna choroba, mój Tatuś też miał zajętą już całą jamę brzuszną i pierwsze żebro, tzn. na tym etapie lekarze zakończyli obrazowe badania TK i przeszli już tylko do leczenia objawowego.
Smutne , że niestety i u Was zbliża się dużymi krokami czas odchodzenia... byle bez bólu.
Wspieram Was myślami.
To takie niesprawiedliwe , że na to choróbsko nie ma rady i , że zabiera nam takie wspaniałe osoby.
Ściskam .
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-05, 20:02   Temat: Rak trzustki
Lucy jak tam ciocia? Co u Was słychać?
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-20, 16:35   Temat: Rak trzustki
Lucy37 napisał/a:
Z REGUŁY nie wdraża się chemioterapii 2 linii??? Koniec leczenia jęsli dobrze rozumiem?



W mojego Taty przypadku właśnie chciano tak postąpić w naszym szpitalu jednak CO zdecydowało się podać Tacie inną chemię to chyba ta drugiej linii jak to ładnie nazwałaś. Więc nie wiem co powiedzieć, może tak i jest że gdy zamiast oczekiwanych skutków chemioterapii nie ma regresji a jest tylko stabilizacja lub progresja to może rzeczywiście w standardzie jest przyjęte by nie stosować już chemii drugiego rzutu. Chemioterapia jaka by nie była -przecież bardzo uszkadza chorego .
Pozdrowionka Lucy, ściskam mocno.
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-26, 21:21   Temat: Rak trzustki
acha , to trochę inaczej niż przy żołądku bo przy żołądku to naciekając jakiś narząd to już jest T4 .
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-26, 20:00   Temat: Rak trzustki
Lucy37 napisał/a:
Czy teraz powinny być jakieś badania obrazowe znów? TK? PET?

Nie .
Przecież TK lub PET mają pokazać co jest "w środku", a chirurdzy przecież otworzyli i zobaczyli więc mają 100% pewność, że jest nieoperacyjny.
Teraz musi się rana dobrze zagoić i prędziutko do onkologa ustalić co dalej.

[ Dodano: 2013-08-26, 20:02 ]
No jeśli nacieka jakiś narząd to chyba T4?
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-26, 11:00   Temat: Rak trzustki
Nie uwierzysz ale przy raku wpustu tata je normalnie, przełyka normalnie i ma apetyt ale to akurat zawdzięczamy sterydom - pabi-dexamethason i dodatkowo megalia. Wczoraj zażyczył sobie makrelę wędzoną. Mama kupiła , ale już na samą myśl o tym jak będzie się zwijał z bólu po zjedzeniu jej uciekła z kuchni , gdy Tatko jadł. A tu niespodzianka - Tatko jak zaczynało boleć wziął rennie i dalej do pałaszowania makreli. Tak bardzo miał na nią ochotę , że zjadł całą. Był taki dumny z siebie , że zjadł całą no i , że poradził sobie z bólem w trakcie jedzenia. A jego radość i uśmiech na ustach ( podczas tej choroby ) to dla mnie bezcenne chwile.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-08-30, 10:33 ]
Bardzo, bardzo proszę o nie mieszanie kilku historii w jednym wątku - przy setkach nieczytanych postów naprawdę odechciewa się poświęcać dodatkowy czas na wyszukiwanie kogo właściwie wątek dotyczy i jak obecnie wygląda sytuacja.
Jeśli chcecie zapytać jak czuje się dana osoba - zróbcie to w jej wątku.


  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-26, 08:44   Temat: Rak trzustki
No to powodzenia życzę w walce o wypis ;) i jak już go zdobędziesz daj znać jak tam po konsultacji z onkologiem. Pozdrawiam ;)
Acha i jeszcze jedno...
Ja wiem , że przy chorej trzustce nie wolno jeść surowych warzyw i owoców tylko gotowane. Ale o błonniku i tłuszczu nie słyszałam. Lekarz nam tylko powiedział - tata ma jeść dużo i treściwie , dużo białka by nie tracić masy, niestety rakolec póki co góruje i z chemii na chemię tata co się waży to waga w dół. :-(
Może to też wina chemioterapii... nie wiem już sama, ja wszystko już zwalam na rakolca. :papap:
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-26, 07:50   Temat: Rak trzustki
Lucy37 jak tam Ciocia się czuje ?
Tak zamilkłaś...
Wiesz już co planują onkolodzy wobec Cioci ?
Pozdrawiam
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-09, 22:01   Temat: Rak trzustki
Jeśli masz już wypis ze szpitala z rozpoznaniem to możesz śmiało zapisać ciocię do hospicjum.
A co do wzmacniaczy ... ja mogę się jedynie wypowiedzieć do tego co stosujemy(suplementy diety) u mojego Taty tj. tabletki z buraka ( wcześniej pił 100 % soki ale potem uważał , że one wywołują kwas w żołądku , który z kolei powodował ból ) więc przeszedł na tabletki, dajemy też tabletki z kurkumy no i sok noni, nutridrinki podawaliśmy gdy nie mógł normalnie jeść są to wysoko kaloryczne produkty o różnych smakach. Tatusiowi najbardziej podpasował czekoladowy i waniliowy zaś owoców leśnych czy innych owocowych nie lubił. Gdy zaczął już normalnie jeść to odstawił nutridrinki. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
  Temat: Rak trzustki
asia 1975

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-09, 10:34   Temat: Rak trzustki
Czyli tak jak u mojego Taty otworzyli i zamknęli tzw. laparotomia zwiadowcza. Teraz niestety Lucy37 co najmniej 3 tygodnie czekania aż rana się zagoi i wtedy dopiero może zastosują chemioterapię indukcyjną by zmniejszyć guza , nacieki i jak to dopiero nastąpi wytną to wstrętne raczysko. Współczuję bardzo bo ciocię może boleć i dlatego dobrze mieć już załatwione w tym czasie hospicjum domowe , by nie czekać na recepty - leki, czy na zmianę dawkowania przeciwbólowych. |przytula|
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group